ПрАТ "ЮНІСТЬ 5"

     
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Первинно пiдприємство з 1972 року вiдносилось до тресту Столових № 1 i мало назву як столова № 30. В 1986 року пiдприємство було видiлено в Комбiнат харчування № 6, згодом - орендне пiдприємство громадського харчування "Юнiсть".
Згiдно рiшення учасникiв Орендного пiдприємства вiд 01 грудня 1994 року на пiдставi Установчого договору було створено Закрите акцiонерне товариство "Юнiсть", реєстрацiю якого проведено 24 лютого 1995 року Розпорядженням Запорiзької мiської Ради народних депутатiв за № 339р. Засновниками емiтента були 60 фiзичних осiб - учасникiв Орендного пiдприємства.
Згiдно рiшення загальних Зборiв акцiонерiв вiд 18.05.2011р. назву Товариства змiнено з Закритого акцiонерного товариства "Юнiсть" на ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЮНIСТЬ 5". Державну реєстрацiю змiн до установчих документiв проведено Виконавчим комiтетом Запорiзької мiської Ради 19 травня 2011 року.
ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЮНIСТЬ 5" є правонаступником по всiм правам та обов'язкам Закритого акцiонерного Товариства "Юнiсть", створеного згiдно рiшення засновникiв - громадян України вiд 01 грудня 1994 року (Протокол № 1).
За весь перiод дiяльностi Товариство працювало як єдиний суб'єкт господарювання, iнших змiн не було.
Основним видом дiяльностi пiдприємства протягом останнiх рокiв є дiяльнiсть кафе та здавання в оренду власного нерухомого майна.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Товариство не має дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв або iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв i працює як єдиний суб'єкт господарювання.
Головнi будiвлi Товариства знаходяться за адресами:
м.Запорiжжя, вул.Бочарова,12-Б (кафе та примiщення оренди);
м.Запорiжжя, вул.Чарiвна,161 )кафе "грiль-Бар").
Структура управлiння: керiвництво - в особi Директора, ведення облiку та складання звiтностi - Головний бухгалтер i Наглядова рада, яка регулює та контролює дiяльнiсть виконавчого органу.
Змiн в органiзацiйнiй структурi емiтента, порiвняно з попереднiм звiтним перiодом, не було.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Протягом звiтного перiоду нiяких пропозицiй з боку третiх осiб щодо реорганiзацiї до керiвництва Товариства не надходило.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) На пiдприємствi встановленi наступнi принципи облiкової полiтики, якi протягом звiтного року не змiнювались:
- в бухгалтерському облiку знос (амортизацiя) основних засобiв визначається методом прямолiнiйного нарахування та облiковується на вiдповiдному рахунку 13 "Знос основних засобiв" у розрiзi окремих об'єктiв основних засобiв. Нарахування амортизацiї починається з мiсяця, наступного за мiсяцем, у якому об'єкт основних засобiв став придатним для корисного використання. Нарахування зносу (амортизацiї) проводились щомiсячно. Нарахування амортизацiї по основних засобах здiйснюється на пiдприємствi у вiдповiдностi з дiючими нормами амортизацiйних вiдрахувань ст.144 Податкового кодексу України;
- строк амортизацiї нематерiальних активiв визначається строком їх корисного життя, але не перевищує 10 рокiв. Амортизацiя нараховується прямолiнiйним методом;
- довгостроковi iнвестицiї оцiненюються за собiвартiстю у випадках, коли пiдприємство володiє незначною частиною голосiв i не має суттєвого впливу на об'єкт iнвестування;
- запаси облiковуються за собiвартiстю. Собiвартiсть запасiв включає витрати на їх придбання та доставку. Для розрахунку собiвартостi реалiзованих запасiв застосовується метод ФIФО;
- грошовi кошти включають суму грошей на депозитних та поточних банкiвських рахунках;
- дебiторська заборгованiсть вiдображається за реальною вартiстю, тобто з вирахуванням оцiнених сумнiвних боргiв. Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги складається iз заборгованостi за наданi послуги;
- дохiд вiд реалiзацiї визначається у вiдповiдностi з методом нарахувань при наданнi послуг.
Текст аудиторського висновку IНФОРМАЦIЯ ПРО АУДИТОРА.
Назва: Приватний пiдприємець Чистiк Олена Геннадiївна.
Свiдоцтво про включення до реєстру Аудиторських фiрм №2581, видане рiшення АПУ України №100 вiд 30.03.2001р.
Вiдомостi про аудитора: Чистiк Олена Геннадiївна, сертификат серiї А№002266 , виданий згiдно рiшення АПУ №25 вiд 01.06.1995 року, дiя якого продовжена згiдно рiшення АПУ вiд 21 травня 2009 року №202I2 до 01.06.2014 р.
Мiсцезнаходження м.Запорiжжя, вул.40 рокiв Радянської України 92I58
Мiсце проведення аудиту: м.Запорiжжя, вул.40 рокiв Радянської України 92I58
Пiдстава проведення аудиту: Договор вiд 12.03.2012 року
Период проведення аудиту: З 12.03.2012 по 20.03.2012 року

ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО ЕМIТЕНТА.
Код ЄДРПОУ -19282768
Виписка з єдиного державного реєстру - Серiя ААА № 477543 вiд 24.02.1995 року №11031200000008678
Мiсце проведення державної реєстрацiї-Виконавчий комiтет Запорiзької мiської ради. Номер запису про включення вiдомостей про юридичну особу до ЄДР 11031200000008678
Мiсцезнаходження адреса-Украiна,69098м.Запорiжжя, вул.Бочарова,12б
Розрахунковий рахунок-26000060757396 в ПАТ КБ "Приватбанк" м.Запорiжжя, МФО313399
Чисельнiсть працiвникiв станом на 31.12.2011 р.-14 громадян України
Основнi види дiяльностi IКВЕДI:
55.30.2.- дiяльнiсть кафе
51.39.0.-неспецiалiзована оптова торгiвля харчовими продуктами , напоями та тютюновими виробами

ОПИС АУДИТОРСЬКОЇ ПЕРЕВIРКИ.
Аудиторська перевiрка здiйснена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту контролю якостi аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (далi - МСА) Мiжнародної федерацiї бухгалтерiв, прийнятих в якостi Нацiональних стандартiв аудиту рiшенням Аудиторської палати України № 122-2 вiд 31 березня 2011 року, в тому числi у вiдповiдностi iз МСА № 700 "Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi", МСА № 705 "Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора", МСА 706 "Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора". , Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), якi затвердженнi рiшенням комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку № 1360 вiд 29.09.2011 р. , iнструктивного листа щодо обсягу розкриття емiтентами iнформацiї про аудиторський висновок , який оприлюднюється в офiцiйному друкованому виданнi та розмiщується в загальнодоступнiй iнформацiйнiй базi Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, який затверджений рiшенням ДКЦПФР № 69 вiд 31.01.2008 р.
Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також зобов'язують нас планувати i здiйснювати аудиторську перевiрку з метою одержання об'рунтованої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень. Аудит включає перевiрку шляхом тестування доказiв, якi пiдтверджують суми й розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах, а також оцiнку i застосованих принципiв бухгалтерського облiку й суттєвих попереднiх оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також оцiнку загального подання фiнансових звiтiв. У своїй роботi аудитор використовував принцип вибiркової перевiрки. Пiд час перевiрки до уваги бралися тiльки суттєвi викривлення. Планування i проведення аудиту було спрямоване на одержання розумних пiдтверджень щодо вiдсутностi у фiнансовiй звiтностi суттєвих помилок. Дослiдження здiйснювалось шляхом тестування доказiв на об'рунтування сум та iнформацiї, розкритих у фiнансовiй звiтностi, а також оцiнка вiдповiдностi застосованих принципiв облiку нормативним вимогам, щодо органiзацiї бухгалтерського облiку i звiтностi в Українi, чинним протягом перiоду перевiрки. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядав заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб'єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та загального подання фiнансової звiтностi.
Метою проведення аудиторської перевiрки фiнансової звiтностi є надання аудиторовi можливостi висловити думку стосовно того, чи складена фiнансова звiтнiсть в усiх суттєвих аспектах згiдно з визначеною концептуальною основою фiнансової звiтностi.
На нашу думку, отриманi аудиторськi докази є достатньою та вiдповiдною основою для висловлення аудиторської думки.
Аудиторський висновок складено вiдповiдно до статтi 40 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок", Законiв України "Про аудиторську дiяльнiсть", "Про акцiонернi товариства", Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, а також рiшення Аудиторської палати України вiд 31.03.2011 р. № 122I2 "Про порядок застосування в Українi Стандартiв аудиту та етики Мiжнародної федерацiї бухгалтерiв" з урахуванням вимог Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку (затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29 вересня 2011 р. № 1360), зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 28.11.2011 р. за № 1358I20096.
Пiд час перевiрки на вибiрковiй основi використовувались данi Головної книги та журналiв-ордерiв за 2011 рiк, данi промiжної квартальної та мiсячної фiнансової та повний комплект фiнансової звiтностi за 2011 р., регiстри бухгалтерського облiку. Ми планували та виконували аудиторську перевiрку таким чином, щоб забезпечити достатню впевненiсть в тому, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих перекручень.
Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена згiдно формату Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку

ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ УПРАВЛIНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ.
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне представлення цих фiнансових звiтiв у вiдповiдностi до нацiональних положень IстандартiвI бухгалтерського облiку та чинного законодавства України. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки, вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
За повноту та достовiрнiсть наданих для перевiрки документiв, фiнансову iнформацiю та фiнансову звiтнiсть Товариства вiдповiдальнiсть несе керiвництво Товариства

ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ АУДИТОРА.
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вiдбiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки.
Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання фiнансової звiтностi товариством, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi i належнi аудиторськi докази для висловлення умовно-позитивної думки.

Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки:
a) Оскiльки договiр про здiйснення аудиторської перевiрки був укладений пiсля дати Балансу, ми не приймали участь в iнвентаризацiї матерiальних активiв Товариства. Вiдповiдно ми не мали змоги визначити, чи була потреба в будь-яких коригуваннях основних засобiв та запасiв Товариства.
b) МСА вимагають вiд нас оцiнити чи є об'рунтованими оцiнки, у тому числi облiковi оцiнки за справедливою вартiстю. У зв'язку з тим, що Товариством переоцiнка основних засобiв, можливiсть якої передбачена П(С)БО 7 "Основнi засоби", не здiйснювалася, ми не можемо вважати що такi необоротнi активи повною мiрою вiдповiдають їхнiй справедливiй вартостi станом на 31.12.2011 р.
У той же час допускаємо, що зазначенi викривлення можуть бути несуттєвими.

УМОВНО -ПОЗИТИВНА ДУМКА:
На нашу думку, за винятком впливу питань, про якi йдеться у параграфi "Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки", фiнансова звiтнiсть вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан Товариства станом на 31.12.2011 року, та його фiнансовi результати за 2011 рiк, вiдповiдно до П(С)БО.

ДУМКА АУДИТОРА ЩОДО ПОВНОГО КОМПЛЕКТУ ФIНАНСОВОI ЗВIТНОСТI ВIДПОВIДНО ДО МСА 700. "Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi"

1)РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦII ЗА ВИДАМИ АКТИВIВ ВIДПОВIДНО ДО НАЦIОНАЛЬНИХ СТАНДАРТIВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ.
Необоротнi активи.
Станом на кiнець звiтного перiоду Товариством облiкованi основнi засоби на суму 1060,4 тис.грн. (первiсна вартiсть) якi мають наступний склад:
Рух основних засобiв вiдображено в таблицi № 1.

Групи основних засобiв Станом на 31.12.2011 р. Станом на 31.12.2010 р.
будинки та споруди 915,8 915,8
транспортнi засоби 33,1 33,1
Iншi основнi засоби 111,5 110,1

У бухгалтерському облiку забезпечено достовiрнiсть оцiнки власних основних засобiв. Основнi засоби облiкованi за вартiстю придбання.
У бухгалтерському облiку забезпечено вiдповiднiсть аналiтичного та синтетичного облiку основних засобiв чинному законодавству України.
На 31.12.2011 року основнi засоби переданi в оренду-примiщення площею 394 кв.м.
Основних засобiв, переданих у заставу не має.
На 31.12.2011 року до вартостi незавершенного будiвництва вiднесено витрати на придбання основних засобiв не введених до експлуатацiї на суму 33 тис.грн.
Згiдно Iнструкцiї по iнвентаризацiї основних засобiв, нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiнностей, грошових коштiв та грошових документiв i розрахункiв, затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України проведена iнвентаризацiя основних засобiв згiдно наказу 9 вiд 01,11,2011 р. Крадiжок, нестач не визначено.
Облiк основних засобiв вiдповiдає вимогам ПОЛОЖЕННЯ
(СТАНДАРТ) БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ 7 "ОСНОВНI ЗАСОБИ", затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27 квiтня 2000 р. N 92.
У бухгалтерському облiку знос (амортизацiя) основних засобiв на протязi звiтного перiоду визначався методом прямолiнiйного нарахування та облiковувався на вiдповiдному рахунку 13 "Знос основних засобiв" у розрiзi окремих об'єктiв основних засобiв. Нарахування амортизацiї починається з мiсяця, наступного за мiсяцем, у якому об'єкт основних засобiв став придатним для корисного використання.
Нарахування зносу (амортизацiї) проводились щомiсячно. Нарахування амортизацiї по основних засобах здiйснюється на пiдприємствi у вiдповiдностi з дiючими нормами амортизацiйних вiдрахувань ст.144 Податкового кодексу України
За 2011 рiк нарахований знос основних засобiв - 28,3 тис.грн.
На протязi звiтного перiоду забезпечено незмiннiсть методiв нарахування зносу (амортизацiї) згiдно Положення (стандарту) бухгалтерського облiку №7 "Основнi засоби". Порушень чинного законодавства не встановлено.
Станом на 31.12.2011 року iнших необоротних активiв не має.

1.2.Оборотнi активи.
Документальне оформлення касових операцiй вiдповiдає вимогам "Положення про ведення касових операцiй в нацiональнiй валютi в Українi", затверджених постановою правлiння НБУ вiд 15.12.2004 року №637
Залишки грошових коштiв по рахунку у банку пiдтверджено довiдками обслуговуючого банку , вiдповiдають даним синтетичного облiку на складають 14,8 тис.грн.
Поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, роботи, послуги визнано активом одночасно з визнанням доходу вiд реалiзацiї продукцiї, робiт i послуг та оцiнюється за первiсною вартiстю.

Класифiкацiя дебiторської заборгованостi здiйснюється групуванням дебiторської заборгованостi за строками її погашення
На кiнець звiтного перiоду дебiторська заборгованiсть пiдприємства складає :
- за товари, роботи та послуги-0,6 тис.грн. зi строком погашення до 3-х мiсяцiв.
- з бюджетом-1,0 тис.грн. до 1-го мiсяця;
- iншi поточна заборгованiсть - 12,0 тис.грн. зi строком погашення до 1-го мiсяця.
На кiнець звiтного перiоду довгострокової дебiторської заборгованостi не має.
У складi дебiторської заборгованостi сумнiвної та безнадiйної заборгованостi не виявлено.
Дебiторська заборгованiсть пiдтверджена актами звiрки
Облiк дебiторської заборгованостi вiдповiдає вимогам ПОЛОЖЕННЯ (СТАНДАРТ) БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ 10 "ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ", затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 8 жовтня 1999 р. N 237

На пiдприємствi ведеться синтетичний та аналiтичний облiк виробничих запасiв. В бухгалтерському облiку пiдприємства забезпечено незмiннiсть методологiї вiдображення господарських операцiй протягом всього року. Оцiнка по вибувшим виробничим запасам в податковому та бухгалтерському облiку здiйснювалась за методом середньозваженої собiвартостi.
Показники фiнансової звiтностi вiдповiдають бухгалтерському облiку товарно-матерiальних цiнностей за їх видами та участю у виробничому процесi згiдно з чинним законодавством
Вартiсть виробничих запасiв що використовуються для виробництва продукцiї, виконання робiт, надання послуг облiковується в розрiзi найменувань по кiлькостi та цiнi придбання, з урахуванням витрат пов'язаних з їх придбанням по матерiально - вiдповiдальним особам.
Придбанi сировина i матерiали, облiковуються за цiною придбання.
Виробничi запаси згрупованi:
Балансова вартiсть за цiною реалiзацiї на 31.12.2011 року:
- сировина та матерiали-34,7 тис.грн.;
На пiдприємствi дооцiнка оборотних активiв не проводилась.
Вартiсть запасiв, переданих у заставу не має.
Згiдно Iнструкцiї по iнвентаризацiї основних засобiв, нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiнностей, грошових коштiв та грошових документiв i розрахункiв, затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України проведена iнвентаризацiя виробничих запасiв згiдно наказу № 9 вiд 01.11.2011 Крадiжок, нестач не визначено.
Облiк запасiв пiдприємства вiдповiдає вимогам ПОЛОЖЕННЯ (СТАНДАРТ) БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ 9 "ЗАПАСИ" , затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 20 жовтня 1999 р. N 246

РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ПРО РЕАЛЬНIСТЬ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ВIДПОВIДНО ДО ВСТАНОВЛЕНИХ НОРМАТИВIВ НАЦIОНАЛЬНИХ СТАНДАРТIВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ.
За термiнами погашення Товариство розрiзняє поточну та довгострокову кредиторську заборгованiсть. Протягом року Товариство здiйснювало операцiї з придбання виробничих запасiв та послуг у вiтчизняних постачальникiв.

Кредиторська заборгованiсть на 31.12.2011 року:
- кредиторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги-8,6 тис.грн. зi строком погашення до 1-го мiсяцiв.
- з бюджетом-4,1тис.грн. зi строком погашення до 1 мiсяця;
- з оплати працi-2,1 тис.грн. зi строком погашення до 1 мiсяця;
- iншi поточнi зобов язання- 4,1тис.грн. зi строком погашення до 3-х мiсяцiв.
Кредиторської заборгованостi сумнiвної та безнадiйної не виявлено.
При вибiрковiй перевiрцi розрахункiв по заробiтнiй платi значних порушень дiючого законодавства України не встановлено. При вибiрковiй перевiрцi нарахування та сплати до бюджету податку з доходiв з громадян iз заробiтної плати, iнших виплат, порушень не встановлено. У товариствi нарахування заробiтної плати проводиться вiдповiдно до штатного розкладу та ПIСIБО 26 "Виплати робiтникам", затвердженого наказом МФУ вiд 28.10.2003 року №601.Виплата зарплатнi здiйснюється своєчасно.
При вибiрковiй перевiрцi розрахункiв з пiдзвiтними особами значних порушень дiючого законодавства України не встановлено.
При вибiрковiй перевiрцi розрахункiв з бюджетом, позабюджетними фондами та внескiв на соцiальнi заходи значних порушень дiючого законодавства України не встановлено
Вибiрковою перевiркою встановлено ,що облiк та оцiнка забов'язань здiйснюється вiдповiдно вимогам ПОЛОЖЕННЯ (СТАНДАРТ) БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ 11 "ЗОБОВ'ЯЗАННЯ", затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31 сiчня 2000 р. N 20

РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦII ПРО ВЛАСНИЙ КАПIТАЛ , ЙОГО СТРУКТУРА, ВIДПОВIДНIСТЬ ОБЛIКУ ВИМОГАМ НАЦIОНАЛЬНИХ СТАНДАРТIВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ , СПЛАТА АКЦIОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ СТАТУТНОГО ФОНДУ
Згiдно статуту товариства, зареєстрованого розпорядженням Запорiзької мiської Ради народних депутатiв 24.02.1995 р. за реєстрацiйним номером 339, розмiр статутного фонду складає 9745 гривень. Статут товариства затверджено протоколом зборiв Засновникiв товариства №1 вiд 01.12.1994 року.
Номiнальна вартiсть-1 гривня
Кiлькiсть простих iменних акцiй-9745 штук
Засновники товариства-60 громадян України.
Товариство створено шляхом перетворення орендного пiдприємства громадського харчування "Юнiсть" на пiдставi рiшення членiв органiзацiї орендарiв "Юнiсть". ЗАТ "Юнiсть" є правонаступником прав та обов язкiв, зв язаних з дiяльнiстю орендного пiдприємства громадського харчування "Юнiсть"
Розмiр статутного фонду сформовано за рахунок викупу державного майна згiдно договору купiвлi-продажу №88 вiд 27.06.1994 року мiж Запорiзькою мiською радою народних депутатiв та органiзацiєю орендарiв "Юнiсть" та власними коштами акцiонерiв.
Розмiр статутного фонду сплачено в повному обсязi в установлений законодавством строк та вiдповiдає установчим документам.
Змiни до статуту зареєстрованi розпорядженням Запорiзької мiської ради народних депутатiв 14.10.1996 №1827 р. у зв язку з грошовою реформою.
Нова редакцiя статуту зареєстрована 14.12.1998 року у вiддiлi реєстрацiї Запорiзької мiської ради №0010121. Розмiр статутного фонду не змiнювався.
Третя редакцiя статуту Товариства зареєстрована 04.06.2007 року державним реєстратором Астаховою С.П. за номером 11031050003008678. Розмiр статутного фонду не змiнювався.
Випуск цiнних паперiв зареєстровано Державною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку 29.11.1999 року №338I08I1I99 на загальну суму 9745 грин в кiлькостi 9745 штук номiнальною вартiстю 1 гривня. Форма випуску документарна.
Згiдно нової редакцiї Статуту, зареєстрованого 19.05.2011 р. за № 11031050013008678, розмiр статутного фонду не змiнювався та складає 9745 гривень в кiлькостi 9745 акцiй номiнальною вартiстю 1 гривня.
Дану редакцiю Статуту розроблено з метою приведення його положень у вiдповiдностi до вимог закону України "Про акцiонернi товариства" та визначення типу Товариства як Приватне Акцiонерне Товариство. Приватне акцiонерне товариство "Юнiсть5" є правонаступником по всiм правам та обов язкам закритого акцiонерного товариства "Юнiсть".
Випуск цiнних паперiв зареєстровано Державною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку 26.05.2010 року №70I08I1I10 на загальну суму 9745 грин в кiлькостi 9745 штук номiнальною вартiстю 1 гривня. Форма випуску бездокументарна.

Станом на 31.12.2011 року акцiонери, якi мають бiльш 10% розмiру статутного фонду:
-Фiзична особа-3978 акцiй-40,8209% розмiру статутного фонду
-Фiзична особа-3714акцiй-38,1119% розмiру статутного фонду.

Власний капiтал товариства станом на 31.12.2011 року сформовано:
- розмiр статутного фонду-9,7 тис.грн.;
- додатковий капiтал-603,9 тис.грн.;
- збиток- 148,6 тис.грн.
Власний капiтал вiдображено в балансi одночасно з вiдображенням активiв i зобов' язань, якi призводять до його змiн. Я вважаю, що статтi роздiлу 1 пасиву балансу достовiрно оцiненi i дають правдиве i неупереджене уявлення про власний капiтал пiдприємства станом на 31.12.2011 року .
Розкриття iнформацiї про власний капiтал вiдповiдає вимогам стандарту бухгалтерського облiку №5.

Вiдповiднiсть чистих активiв вимогам законодавства.
Чистi активи товариства станом на 31.12.2011 року складають 465 тис.грн. Вартiсть чистих активiв товариства бiльша вiд статутного капiталу. Вимоги п.3 ст.155 Цивильного кодексу України дотримуються.
Визначення вартостi чистих активiв проводились на пiдставi "Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств", якi схваленi рiшенням ДКЦПФР вiд 17.11.2004 року № 485.

Розкриття iнформацiї про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною 1 статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок"
- Рiшення про розмiщення цiнних паперiв на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв статутного капiталу - за даними пiдприємства не вiдбувалось.
- Рiшення про викуп власних акцiй - за даними пiдприємства не вiдбувалось.
- Факти лiстингуIделiстингу цiнних паперiв на фондовiй бiржi - за даними пiдприємства не вiдбувалось
- Отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25% активiв Емiтента - за даними пiдприємства не вiдбувалось.
- Змiна складу посадових осiб Емiтента - Лисенко О.Д. призначена директором товариства зг. Протоколу 1 вiд 20.04.2011 року
- Змiна власникiв акцiй, яким належить 10 i бiльше вiдсоткiв голосуючих акцiй- за даними пiдприємства не вiдбувалось
- Рiшення Емiтента про утворення, припинення його фiлiй, представництв: за даними пiдприємства не вiдбувалось
- Рiшення вищого органу Емiтента про зменшення розмiру статутного капiталу - за даними пiдприємства не вiдбувалось
- Порушення справи про банкрутство Емiтента, винесення ухвали про його санацiю- за даними пiдприємства не вiдбувалось
- Рiшення вищого органу Емiтента або суду про припинення або банкрутство Товариства - за даними пiдприємства не вiдбувалось.

РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦII ЩОДО ОБСЯГУ ЧИСТОГО ПРИБУТКУ ПIДПРИЄМСТВА.
Звiт про фiнансовi результати пiдприємства вiдповiдає Положенню бухгалтерського облiку №25, в редакцiї затвердженой наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд №25 вiд 24.01.2011 року
У звiтi про фiнансовi результати надано користувачам iнформацiю про доходи, витрати, прибутки та збитки вiд дiяльностi за 2011 рiк.
Результатом дiяльностi Товариства в 2011 роцi є збиток в розмiрi 13,9 тис.грн.
На пiдприємствi забезпечено незмiннiсть методiв облiку реалiзацiї послуг та iх собiвартостi. Для визначення доходу пiдприємства використовується метод нарахування.
Основнi показники фiнансово-господарської дiяльностi за даними пiдприємства за 2011 рiк згрупованi :
За 2011 рiк Товариством отримано доходiв 474,5 тис.грн. Доходи отриманi по результатам основної дiяльностi. та iншого доходу -261 тис.грн.
Для облiку доходiв було використано рахунки 7-го класу. Товариство достовiрно розподiляє за елементами та ознаками доходи на рахунках бухгалтерського облiку згiдно з дiючими вимогами Iнструкцiї "Про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов язань та господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй", затверджених наказом МФУ вiд 30.11.1999 року №291.
Оцiнка собiвартостi реалiзованих товарiв, послуг, якi були реалiзованi за поточний перiод, здiйснено згiдно стандарту бухгалтерського облiку "Запаси". Значних порушень по вiдображенню показникiв звiтностi за даними бухгалтерського облiку , якi суттєво впливають на основнi показники звiтностi не встановлено.
Для облiку витрат Товариством використано рахунки витрат класу 9. Товариство розподiляє за елементами та ознаками витрати по рахунках бухгалтерського облiку 8-го класу згiдно з дiючими вимогами Iнструкцiї "Про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов язань та господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй", затверджених наказом МФУ вiд 30.11.1999 року №291.
Витрати товариства:
-собiвартiсть реалiзованих товарiв, послуг-516,7 тис.грн.
-iншi операцiйнi витрати-151,0 тис.грн.
-податок на прибуток-2,6тис.грн.
Одночасно з оцiнкою фiнансових результатiв Товариства в бухгалтерському облiку проведено вибiркову оцiнку визначення бази оподаткування податком на прибуток та податкових зобов' язань по податку на додану вартiсть .
При вибiрковiй перевiрцi методiв облiку реалiзацiї послуг, правильностi розрахунку фактичної собiвартостi реалiзованих послуг та результатiв вiд реалiзацiї, порушень не визначено.
Вибiрковою перевiркою формування складу витрат на виробництво у вiдповiдностi з вимогами застосування Податкового Кодексу та галузевими Типовими положеннями по плануванню, облiку i калькулюванню собiвартостi, значних порушень не визначено.
Облiкова политика Товариства, розподiл доходiв по группам , здiйснено згiдно положення бухгалтерського облiку 15 "Доход". Склад доходiв та розкриття iнформацiї їх у фiнансовiй звiтностi Товариства вiдповiдає вимогам стандарту №25 "Звiт про фiнансовi результати" .
Фiнансовi результати Товариства, розкритi у фiнансовiй звiтностi за звiтний рiк достовiрнi та реальнi.

СТАН КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛIННЯ (В ТОМУ ЧИСЛI СТАН ВНУТРIШНЬОГО АУДИТУ)
Структура корпоративного управлiння на Товариствi вiдповiдає вимогам Закону України "Про акцiонернi товариства" та складається iз наступних органiв:
- Вищий орган Товариства - Загальнi збори Акцiонерiв;
- Наглядова рада Товариства;
- Виконавчий орган - директор
Порядок утворення органiв управлiння, їх компетенцiя та порядок органiзацiї роботи i вiдповiдальнiсть визначенi Статутом Товариства та вiдповiдними положеннями.
Власний кодекс (принципи, правила) корпоративного управлiння Товариством не приймався. Внутрiшнього аудиту не має.
Вищим органом управлiння Товариством є Загальнi збори Акцiонерiв.
До виключної компетенцiї Загальних зборiв Акцiонерiв Товариства належить: внесення змiн до Статуту Товариства;прийняття рiшення про анулювання викуплених акцiй;прийняття рiшення про збiльшення Статутного капiталу Товариства;прийняття рiшення про зменшення Статутного капiталу Товариства;розподiл прибутку i збиткiв Товариства з урахуванням вимог, передбачених законодавством;затвердження рiчного звiту Товариства.
Виконавчий орган Товариства складається з однiєї особи - директор, яка здiйснює керiвництво поточною дiяльнiстю Товариства в межах своєї компетенцiї згiдно "Положення про директора". Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю Товариства здiйснює незалежний аудитор.
До компетенцiї наглядової ради входить затвердження в межах своєї компетенцiї положень, якими регулюються питання, пов'язанi з дiяльнiстю Товариства.
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства" можна зробити висновок:
1) прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у товариствi вiдповiдає вимогам Закону України "Про акцiонернi товариства" та вимогам Статуту,
2) "Iнформацiя про стан корпоративного управлiння", наведена у рiчному фiнансовому звiтi, складена в усiх суттєвих аспектах вiдповiдно до вимог "Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв", затверджених рiшенням Комiсiї вiд 30.10.2009 №1355, зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України 25.01.2010 за №80I17375.

РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ IДЕНТИФIКАЦIЇ ТА ОЦIНКИ АУДИТОРОМ РИЗИКIВ ВИКРИВЛЕННЯ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ВНАСЛIДОК ШАХРАЙСТВА.
Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства проводилась вiдповiдно до МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi".
Пiд час аудиту ми не знайшли фактiв, тверджень про шахрайство, якi б могли привернути нашу увагу.
На нашу думку, заходи контролю, якi застосував та яких дотримувався управлiнський персонал компанiї для запобiгання й виявлення шахрайства, є вiдповiдними та ефективними.

ВИКОНАННЯ ЗНАЧНИХ ПРАВОЧИНIВ АКЦIОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ.
У звiтному перiодi компанiєю не здiйснювались значнi (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства, за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) правочини та не приймались рiшення про здiйснення таких правочинiв.

Розкриття iнформацiї щодо наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається разом з фiнансовою звiтнiстю.

На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв нами не виявлено суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю не встановлено.

ВИСНОВОК.
Концептуальною основою фiнансової звiтностi, що використана Товариством для пiдготовки наданих фiнансових звiтiв, є Нацiональнi стандарти бухгалтерського облiку.
Бухгалтерський облiк базується на принципах єдиної журнально-ордерної форми з використанням програми. Органiзацiя та методологiя бухгалтерського облiку в товариствi вiдповiдає вимогам Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть" вiд 16.07.1999 року №996, затвердженим нацiональним стандартам бухгалтерського облiку та iншим нормативним документам з питань органiзацiї бухгалтерського облiку в Українi. Обрана облiкова полiтика, обумовлена в Наказi "Про органiзацiю бухгалтерського облiку в 2011 роцi" вiд 14.01.2011 року №1 протягом 2011 року незмiнна.
Ми вважаємо, що проведена нами аудиторська перевiрка дає обгрунтовану пiдставу для висловлення думки незалежного аудитора. Вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту, зокрема Мiжнародних стандартiв № 700,701,720, враховуючи те, що перевiрка проведена вибiрковим методом та аудитор не брав участi в рiчнiй iнвентаризацiї, висловлюємо умовно-позитивну думку про те, що фiнансова звiтнiсть Товариства справедливо i достовiрно вiдображає його фiнансовий стан на дату складання звiтностi, вiдповiдає облiковiй полiтицi пiдприємства , Нацiональним положенням (стандартам ) бухгалтерського облiку та вимогам чинного законодавства України.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основнi види продукцiї(послуг), що їх виробляє чи надає емiтент:
Основним видом послуг, що надає Товариство, є громадське харчування (дiяльнiсть двох кафе)та здавання в оренду власного нерухомого майна (торговi та виробничi площi).

Перспективнiсть виробництва окремих товарiв, виконання робiт, надання послуг:
Перспективнiсть дяльностi кафе залежить виключно вiд платоспроможностi споживачiв
Перспективнiсть та ризики в наданнi послуг оренди залежать вiд стану його нерухомостi та розвитку дiлової привабливостi м.Запорiжжя.
Ринок ставить все бiльшi вимоги до послуг, що надаються Товариством в умовах зростаючої конкуренцiї по м.Запорiжжю. При стабiлiзацiї екомiчних вiдносин у державi, перспективнiсть надання послуг оренди достатньо висока внаслiдок наявностi на балансi пiдприємства обєктiв нерухомостi.

Залежнiсть вiд сезонних змiн:
В дiяльностi кафе iснує вiдносна залежнiсть вiд сезонних змiн.
Залежностi вiд сезонних змiн в наданнi послуг оренди пiдприємство не має.

Основнi ринки збуту та основнi клiєнти:
Основними клiєнтами Товариства є фiзичнi та юридичнi особи.
Послуги громадського харчування надаються фiзичним особам - мешканцям Запорiжжя, а також юридичним особам, якi звертаються до Товариства за органiзацiєю банкетiв та iнших мiроприємств.
По слуги з надання примiщень в оренду надаються фiзичним особам-пiдприємцям та юридичним особам, якi за договорами орендують примiшення одної з основних будiвель пiдприємства.

Основнi ризики дiяльностi емiтента:
Основним ризиком в дiяльностi Товариства є пошкодження або знищення нерухомостi, а також можливiсть втрати великих клiєнтiв.

Заходи щодо зменшення ризикiв, захисту своєї дiяльностi:
Основним заходом щодо зменшення ризикiв та захисту своєї дiяльностi є гнучка полiтика цiноутворення, та постiйнi заходи по реконструкцiї та оновленню основних засобiв.

Заходи розширення виробництва та ринкiв збуту:
висока якiсть надання послуг, пошук нових клiєнтiв та модернiзацiя основних засобiв.

Канали збуту i методи продажу:
На даний момент Товариство має сформовану базу клiєнтiв, якi постiйно користуються послугами пiдприємства протягом останнiх рокiв. Товариством активно використовуються гнучкi методи роботи з клiєнтами.

Джерела та доступнiсть сировини, динамiка цiн на сировину:
Для дiяльностi кафе Товариство купує сировину в магазинах, на ринках та у компанiй постачальникiв.
Сировина є досить доступною, але не завджи вiдповiдає критерiям якостi. Цiни постiйно ростуть разом з iнфляцiйними процесами в країнi.
Специфiка дiяльностi Товариства з надання послуг оренди не передбачає використання сировини. До постачальникiв за основними видами сировини можна вiнести тiльки Запорiжобленерго, концерн Мiськi тетловi мережi та Мiський водоканал.
Постачальникiв, що займають бiльше 10% у загальному об'ємi постачання немає.

Особливостi стану розвитку галузi виробництва, в якiй здiйснює дiяльнiсть емiтент:
Особливiсть громадського харчування - це пряма залежнiсть вiд потреб населення та його споживчої платоспроможностi.
Щодо здачi власного майна в оренду можливо сказати наступне:
Серед елементiв ринкової економiки особливе мiсце займає нерухомiсть, яка виступає в якостi засобiв виробництва i предмета чи об`єкта споживання. Нерухомiсть виступає основою особистого iснування для громадян i служить базою для господарської дiяльностi та розвитку пiдприємств i органiзацiй усiх форм власностi. Основнi особливостi ринку нерухомостi такi:
- ринковi операцiї з нерухомiстю зачiпають майновi права власникiв нерухомостi в широкому спектрi, якi можуть змiнюватися в залежностi вiд конкретного об`єкту нерухомостi;
- кожна операцiя з нерухомiстю включає значне число юридичних формальностей i вiдповiдно значний обсяг супутнiх документiв;
- фiнансування угод з нерухомiстю може жорстко обмежувати вiльне конкурентне функцiонування ринку нерухомостi;
- iнформацiя про стан ринку нерухомостi характеризується недостатнiстю ступеня достовiрностi та своєчасностi, неповнотою обсягу, що iстотно збiльшує ризики iнвесторiв i викликає зниження їх активностi;
- нерухомiсть на вiдмiну вiд iншого ринкового об`єкту практично неможливо коректно стандартизувати (унiфiкувати), сортувати i, як наслiдок, купувати i продавати за зразками;
- операцiї на ринку нерухомостi пов`язанi зi значними операцiйними витратами.
Ступiнь розвитку галузi високий. В останнi роки в Українi особливого темпу зазнає розвиток торговельної нерухомостi.

Рiвень впровадження нових технологiй, нових товарiв:
Для пiдвищення привабливостi в кафе, якi належать Товариству, час вiд часу впроваджуються новi товари, але з часом оновлення продукцiї все бiльше ускладнююється пiдвищенням цiн на сировину.
Новi технологiї в дiяльностi з передачi власних примiщень в оренду не запроваджуються.

Положення емiтента на ринку:
Маркетингова полiтика та професiйнiсть працiвникiв дають можливiсть емiтенту займати стабiльне положення на ринку мiста Запорiжжя, але утримувати це положення з кожним роком все важче.

Конкуренцiя в галузi:
конкуренцiю Товариству складає будь-яке пiдприємство чи пiдприємцi-фiзичнi особи, якi надають послуги громадського харчування або здають в оренду нерухоме майно. Конкуренцiя в галузi досить висока.

Особливостi продукцiї (послуг) емiтента: неможливiсть розширення видiв дiяльностi.

Перспективнi плани розвитку емiтента:
Фахiвцями Товариства не прораховувались перспективнi плани розвитку на найближчий час.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування Суттєвого збiльшення активiв протягом останнiх п'яти рокiв не було.
Незначана змiна вартостi активiв вiдбувається тiльки за рахунок ремонту (оновлення) основних будiвель та нарахованої амортизацiї основних засобiв.
Продажу чи лiквiдацiї основних активiв за останнi 5 рокiв не було.
Придбано за останнi 5 рокiв ОЗ на суму 105,5 тис.грн.
Планiв щодо капiтальних iнвестицiй Товариство не має.
Суттєвих придбань, повязаних з господарською дiяльнiстю, Товариство не планує.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення На кiнець звiтного перiоду пiдприємство має на балансi основнi засоби тiльки виробничого призначення первiсною вартiстю 1059,0 тис.грн., де бiльшу частину становлять будинки та споруди (двi головнi будiвлi). Основнi засоби вiдображенi в облiку за фактичними витрати на їх придбання, доставку, встановлення, спорудження та виготовлення.
Протягом року вартiсть основних засобiв майже не змiнилась.
Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться у вiдповiдностi з українським податковим законодавством. Сума нарахованого протягом року зносу склала 28,3 тис.грн. Коефiцiєнт зносу основних засобiв на кiнець року дорiвнює 0,63.
Пiдприємство здає в оренду торговi та виробничi примiщення головної будiвлi площею 394 кв.м. за адресою: м.Запорiжжя, вул.Бочарова,12-б. Орендованих основних засобiв, або переданих на комiсiю чи заставу, Товариство не має.
Значних правочинiв щодо об'єктiв оренди протягом звiтного року не було.
Згiдно прийнятої Товариством облiкової полiтики встановленi наступнi строки використання основних засобiв: будiвлi та споруди - 20-40 рокiв, машини та обладнання 8-15 рокiв, транспортнi засоби - 5-8 рокiв, iншi основнi засоби - 3-5 рокiв.
Всi основнi засоби використовуються за їх цiльовим призначенням та утримуються за власнi кошти Товариства. Обмежень на використання основних засобiв не iснує, ступiнь використання становить 100%.
Всi основнi засоби знаходяться за мiсцезнаходженням Товариства та за адресою: м.Запорiжжя, вул.Чарiвна,161.
Екологiчнi питання майже не впливають на використання активiв пiдприємства.
Планiв щодо капiтального будiвництва товариство не має.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень На дiяльнiсть Товариства впливають такi проблеми, як:
- зниження платоспроможностi споживачiв;
- погiршення економiчної ситуацiї в країнi;
- невизначенiсть економiчної, бюджетної, фiнансової,iнвестицiйної i податкової полiтики, що проводиться державою;
- зниження споживчого попиту;
- високий рiвень iнфляцiї;
- нестабiльнiсть нормативно-правової бази та недостатнiй рiвень розвитку ринкової iнфраструктури. Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень досить високий.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Пiдприємство проводить свою дiяльнiсть з дотриманням всiх вимог дiючого законодавства України. Протягом звiтного року сплачено до державного бюджету штрафних санкцiй у розмiрi 1,2 тис.грн.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Фiнансування дiяльностi пiдприємства вiдбуваються за рахунок власних коштiв. Робочого капiталу не завжди достатньо для поточних потреб Товариства.
Можливi шляхи покращення лiквiдностi фахiвцями емiтента не прораховувались.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Всi угоди, строк виконання яких закiнчився в звiтному роцi, Товариством виконанi в повному обсязi.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) В поточному роцi розширення виробництва чи реконструкцiя не плануються.
Для полiпшення фiнансового стану Товариства планується:
- зниження витрат за рахунок рацiонального та економiчного використання електроенергiї, тепла та водопостачання;
- пiдвищення конкурентоспроможностi та привабливостi послуг, що надає пiдприємство;
- покращення примiщень, якi передаються в оренду.
На дiяльнiсть емiтента в майбутньому можуть вплинути велика кiлькiсть приватних осiб, якi займаються здаванням примiщень в оренду, зниження рiвня споживчого попиту та високий рiвень iнфляцiї.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Протягом звiтного перiоду дослiдження та розробки фахiвцями пiдприємсва не проводились, а вiдповiдно Товариство не понесло жодних витрат.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Протягом звiтного перiоду судових справ, у яких Товариство виступало б будь-якою iз сторiн, не було.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі З урахуванням фактичних результатiв дiяльностi за 2011 рiк, фiнансовий стан Товариства характеризується такими показниками:

№ пIп Показники На 31.12.2011р. На 31.12.2010р.
1. Коефiцiєнт абсолютно лiквiдностi 0,8 0,06
2. Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi 1,5 0,4
3. Коефiцiєнт загальної лiквiдностi 3,3 1,9
3. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi 0,9 0,9
4. Коефiцiєнт покриття зобов'язань
власним капiталом 0,06 0,04
На пiдставi розрахункiв можливо зробити висновок, що фiнансовий стан Товариства в порiвняннi з 2010 роком погiршився.

Наведена у звiтi iнформацiя є достатньою для оцiни iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента.
Аналiтична довiдка про результати та аналiз господарювання емiтента за останнi три роки фахiвцями емiтента не складалась.